Kad Bozic pokuca na vrata
i spoje se kazaljke sata,
neka ti se ispune sve zelje,
tugu nek otjera veselje.
Sretno Badnje Vece.
Pogledaj i ove poruke
U svitanju hladnog jutra, dok tišina svud caruje, u hrastovoj mladoj šumi zvuk sjekire odjekuje. Što daleko zvuk se čuje, što sječiva tako zveče, ne čudi se mili brate ono vjernik badnjak sječe. Iznad njega nebo pjeva, Gospod mu se blago smije, a badnjake čestita mu čudotvorac Vasilije. SREĆAN BADNJI DAN I BADNJACI
Šta da ti poželim što ti niko poželeo nije... Badnje veče je sveto, srcu najmilije. Rodio se Isus da nas izbavi iz greha i nek ti duh sveti useli u srce da otera tugu i podari sreće, puno lepih snova i pahulja belih. Srećno Badnje veče!!!
Badnjak se lozi,
vatra se plamti,
zdravlje i sreca nek te prati,
nek ti svako novo sutra bude radost
badnjeg jutra,
a i srecan ti Bozic sutra.
Oprosti danas dužnima, podari sreću tužnima, sačuvaj ljubav, veru i nadu, teži ka sreći, a ne ka padu. U srcu voli i spominji Boga, nek čuva tebe i bližnjega tvoga. Badnjaci gore, nek sve ti se zlati, nek ti se dobro još boljem vrati. Srećan Badnji dan!
Neka ovaj Badnji Dan bude Vama radostan, puno zdravlja, puno sreće uz krst časni i uz sveće, nek se čuje pesme glas, blagoslovi Bože nas! SRETNO TI BADNJE VEČE!
Нека бадњак, свето дрво, удовољи мојој жељи - да у срећи и весељу живе моји пријатељи!
Бадњег јутра Бадњак сеци,
као што су наши преци.
Па запуцај из пушака,
рад` душмана и Турака.
Нек` погане виде главе
како Срби Божић славе!!!
Badnje jutro srecno prvo,nazdravlje vam badnje drvo.Neka krasi vase dvore da unisti sve zlotvore.RODU MOME sve najbolje puno srece puno volje.Cestitam vam redom svima sto godina da vas imam!