Ако је пахуља срећа - желим ти планину белу! Ако је љубав кап воде - желим ти реку целу! Ако је успех звезда - желим ти небески свод! Ако је пријатељ брат, и ти си мени род! Нека ти овај дан донесе све што у ову поруку стаје и нема међу нама вечно пријатељство траје! Срећан ти БАДЊИ ДАН!
Srećan Vam Badnji dan i Božić!
Нека бадњак, свето дрво, удовољи мојој жељи - да у срећи и весељу живе моји пријатељи!
Nek je srećno Badnje jutro i badnjaci, drva sveta, Bog neka vam kuću čuva, nek vam svaka sreća cveta. Nek se muške glave množe nek se tvoje pleme širi, nek plamen od badnjaka sve nas složi i pomiri.
Нек се слави јутро свето, од давнина још зачето, нек се сјече БАДЊЕ ДРВО, на уранку јутрос прво, да ти се оствари сваки сан и СРЕЋАН ТИ БАДЊИ ДАН.
Dobri ljudi dobar dan i sretan vam Badnji dan. Srećan badnjak sto se siječe za hrišćasko Badnje veče, srećni oni što ga lože pomiluj ih Bože!!!
Браћо СРБИ ово није шала, држите се 6. јануара, сви у шуму по Бадњаке свете, дочекајмо наше БАДЊЕ ВЕЧЕ! А ујутру када зора свића ето нама најдражег БОЖИЋА.
Ustaj Srbine, česnicu stavljaj, Božić osviće ti ga proslavljaj, iz puške zapucaj sveću upali, Bogu se pomoli pa mu zahvali