Док бадњаци ваши горе, до божићне дивне зоре, у божићној лепој ноћи поздрав ће вам овај доћи, пуно здравља, блага, среће и срећно вам бадње вече!
U svitanju hladnog jutra, dok tišina svud caruje, u hrastovoj mladoj šumi zvuk sjekire odjekuje. Što daleko zvuk se čuje, što sječiva tako zveče, ne čudi se mili brate ono vjernik badnjak sječe. Iznad njega nebo pjeva, Gospod mu se blago smije, a badnjake čestita mu čudotvorac Vasilije. SREĆAN BADNJI DAN I BADNJACI
Badnje jutro srecno prvo,nazdravlje vam badnje drvo.Neka krasi vase dvore da unisti sve zlotvore.RODU MOME sve najbolje puno srece puno volje.Cestitam vam redom svima sto godina da vas imam!
Badnjak se lozi,
vatra se plamti,
zdravlje i sreca nek te prati,
nek ti svako novo sutra bude radost
badnjeg jutra,
a i srecan ti Bozic sutra.
Ноћас усни диван сан, с миром слави Бадњи дан, нек ти радост кроз дом тече с миром слави Бадње вече! Нек ти срећом дом заблиста на рођење Сина Христа!
Neka ovaj Badnji Dan bude Vama radostan, puno zdravlja, puno sreće uz krst časni i uz sveće, nek se čuje pesme glas, blagoslovi Bože nas! SRETNO TI BADNJE VEČE!
Браћо СРБИ ово није шала, држите се 6. јануара, сви у шуму по Бадњаке свете, дочекајмо наше БАДЊЕ ВЕЧЕ! А ујутру када зора свића ето нама најдражег БОЖИЋА.
Ако је пахуља срећа - желим ти планину белу! Ако је љубав кап воде - желим ти реку целу! Ако је успех звезда - желим ти небески свод! Ако је пријатељ брат, и ти си мени род! Нека ти овај дан донесе све што у ову поруку стаје и нема међу нама вечно пријатељство траје! Срећан ти БАДЊИ ДАН!