Godina je nova pred nasa vrata stala i svima nama poklonima lepo ugodila,
Zelje svima ispunila i lepo nas usrecila.
SRECNA NOVA GODINA!!!
Pogledaj i ove poruke
Od svih pouka i prica,
sa i bez pokrica,
ova je autenticna i jasna,
namenjena prijateljima
i nepristrasna.
Bez interesne namere,
bezobzirna i bez mere,
ovu poruku shvaticete lako,
i glasi nekako ovako:
"Ne dozvolite da Vam,
u Novoj godini i ove noci,
iskreno govoreci,
radost kradu stare teme:
O svetskoj krizi,
preteranoj brizi,
teskoj godini,
nasoj sudbini,
devalvaciji valute,
napretku koridorske rute,
politickoj empatiji,
neke Cece simpatiji,
jednacinama o veri,
mernim jedinicama koje drugi meri,
vec u inat tih istih,
zbog Vaseg i zdravlja
Vam bliskih,
uzmite casu vina,
i nazdravite prijateljima.
I ne izrecite zelje i zdravicu
zarad tudje misije,
tenderske komisije,
kabinetske konotacije,
lazne disertacije,
medijske ovulacije ,
nevladine organizacije,
LGB populacije,
marketinske kampanje,
etno sela i vazdusne banje,
vaskrslih Idola,
industriskih Ravijojla,
poreskih akcija,
policiskih reakcija,
sudskih kombinacija,
obaveznih vakcinacija,
regionalne rubrike,
skupstinske muzike,
monopolske kreacije,
gradjevinske sanacije,
partijske ekstaze,
navijacke kamikaze,
studentskih rokova,
juznih
tokova,
samostalnih entiteta,
patriotskih
etiketa,
bodova na
listi,
kodova na modnoj pisti,
kolacica iz EU sablona,
prekookeanskih ratnih morona,
kelnera iz gasne moto-druzine,
ili istocnjacke sablasne mnozine.
Uradite to iz srca cisto,
u sitne sate,
kako samo Vi,
nazdraviti znate!"
Ziveli!
Moliere
s Lekinog brda
Napomena:
Izvinjavam se onima koji su se prepoznali, zaostalima, izostavljenima, pretpostavljenima.
Sva prava oko ove poruke zadrzavate Vi, operater uzima profit, a ja samo lupetam... za sve pare :)
СРЕЋНА НОВА ГОДИНА! Нека све ружно и тужно остане иза нас у старој, а нова донесе лепе тренутке које ћемо памтити до краја живота.
Нека ти 2021. испуни велике планове и донесе мале победе!
У кризи морамо штедети на свему, па и на рачуну за телефон. Користим овај SMS да вам пожелим срећну 2013-ту, срећан Божић, рођендан, славу и Ускрс. Леп провод за 1. мај, да се одморите и поцрните на летњем одмору. И у случају да се криза одужи... желим вам срећну 2014!
Ponoćna svetiljka se gasi,
Ljubav u meni gori
Novu godinu ti čestita
Ona koja te više od života voli
Ja nisam ptica i ne znam da letim, a sve što mogu je da te se setim. Nisam ni dobra vila i nemam njene moći, da ti ispunim želje u novogodišnjoj noći. Nisam ni Deda mraz koji poklone deli ali sam neko ko ti sve najlepse želi! SREĆNA NOVA GODINA!!!
Želim da sreća sa tobom korača, da te prati ljubav od kamena jača, da te ljudi vole i cene, da u životu ne znaš za probleme. SREĆNA NOVA GODINA
U Novoj godini ti želim MIR jer njime sve započinje, LJUBAV jer daje smisao nesavršenom svetu, PRIJATELJSTVO jer ostaje i kad ničeg drugog nema, TOLERANCIJU jer nismo svi isti, SMEH jer leči bolesti, SITNICE jer se u njima krije SREĆA i SNOVE jer se mogu ostvariti!