Okićena srpska kuća, rakija se pije vruća, svako dobro, miran san, srećan svima BADNJI DAN!
Док се мучиш с' посним ослићем, нешто лијепо миришеш носићем. То се у рерни прасенце пече, добри доме, СРЕЋНО БАДЊЕ ВЕЧЕ!!!
U telu zdravlje, u duši mir, u mislima radost, u srcu mladost, u radu uspeh, u ljubavi sreća, u noćima miran san, srećan Vam ovaj Badnji dan, a i Božić sutradan!
Badnjak se lozi,
vatra se plamti,
zdravlje i sreca nek te prati,
nek ti svako novo sutra bude radost
badnjeg jutra,
a i srecan ti Bozic sutra.
Dobri dome dobar dan, sa srećom vam Badnji dan, da vam Bog podari svaku sreću i zlata punu vreću, uz badnjak i uz vino da vam uvek bude fino
Хоћемо ли мој рођаче у Голију по бадњаке, раном зором прије сунца ко што ваља нек се пуца. Стићи ћемо до увече и прославит БАДЊЕ ВЕЧЕ!
Topli pozdrav vama svima što vas u toj kući ima, da ste svi živi, zdravi, da se Badnje veče večno slavi, da vas prati blagoslov večni i da su vam svi Božići srećni!
Kandilo nam mir miriše, dim tamjana dušu gali, ikona nam slogu piše, Badnjak iskru sreće pali. Dok se krstim Boga molim da mi čuva sve što volim. Međ voljenim vaše ime milo, sve vam zdravo i veselo bilo. Srećan Badnji dan i Božićni dani, Bog neka vas od lošega brani!