Oj, Srbine vero tvrda, ustaj rano, pa u brda. Sa sekirom I pre Sunca, nek hrastovo drvo puca. Zorom rano badnjak seci kao sto su nasi preci. Jos se Srbin nije utro, sretno tebi BADNJE JUTRO.
Pogledaj i ove poruke
Šta da ti poželim što ti niko poželeo nije... Badnje veče je sveto, srcu najmilije. Rodio se Isus da nas izbavi iz greha i nek ti duh sveti useli u srce da otera tugu i podari sreće, puno lepih snova i pahulja belih. Srećno Badnje veče!!!
Ustaj Srbine, česnicu stavljaj, Božić osviće ti ga proslavljaj, iz puške zapucaj sveću upali, Bogu se pomoli pa mu zahvali
Хоћемо ли мој рођаче у Голију по бадњаке, раном зором прије сунца ко што ваља нек се пуца. Стићи ћемо до увече и прославит БАДЊЕ ВЕЧЕ!
Neka ti od Badnjeg dana sve krene od ruke, nikad da ne saznaš za boli i muke, anđeli neka te uspavljuju i uvek neka tako bude. Želim ti puno sreće, lepo provedi Badnje veče a sutra ljubav nek te vodi uz poruku Hristos se rodi.
Dobri ljudi dobar dan i sretan vam Badnji dan. Srećan badnjak sto se siječe za hrišćasko Badnje veče, srećni oni što ga lože pomiluj ih Bože!!!
Ево поново најлепшег јутра,рођење Христово нека се слави,по бадњак крени брзо се врати испред куће дрво усправи.Срећно Бадње јутро домаћине!
Kandilo nam mir miriše, dim tamjana dušu gali, ikona nam slogu piše, Badnjak iskru sreće pali. Dok se krstim Boga molim da mi čuva sve što volim. Međ voljenim vaše ime milo, sve vam zdravo i veselo bilo. Srećan Badnji dan i Božićni dani, Bog neka vas od lošega brani!
Dok zadnji badnjak gori slušaj srce što ti zbori: Blagostanje, mir i dobrota nek vas prate celoga života.